“Μια σχολική τάξη για ένα δωμάτιο νοσοκομείου”

Οι μαθητές / τριες  του 1ου Γυμνασίου Χαλανδρίου και συγκεκριμένα το Α1 τμήμα στο πλαίσιο της εθελοντικής δράσης του ” You Smile”  από τον Οργανισμό “Το Χαμόγελο του Παιδιού” και με τον συντονισμό της εκπαιδευτικού κ. Ζαρούλη Μυρσίνης ανταποκρίθηκαν με χαρά και ιδιαίτερο ζήλο στο κάλεσμα της δράσης του Οργανισμού.

Συγκεκριμένα  οι μαθητές / τριες συγκέντρωσαν  στολίδια,  γιρλάντες και ευχετήριες κάρτες και τα παρέδωσαν στο “ Χαμόγελο του Παιδιού”,  για να παραδοθούν με τη σειρά τους στο ιατρικό προσωπικό των παιδιατρικών κλινικών και να συνδράμουν στον χριστουγεννιάτικο στολισμό των δωματίων των παιδιών!

Πολλά “ΜΠΡΑΒΟ” στους μαθητές / τριες  της Α τάξης για το πνεύμα αλληλεγγύης και ευαισθησίας που επέδειξαν κατά τη διάρκεια της δράσης!

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!!!

Η υπεύθυνη καθηγήτρια